Jak zmienia się Ostrołęka
KULTURA
1
1
1

Od wielu lat samorząd, ale także wielu działaczy społecznych walczyło o stworzenie w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Teraz wreszcie możemy powiedzieć, że się udało. W 2016 roku podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na współprowadzenie muzeum, a strona rządowa przekazała 35 milionów złotych na budowę placówki. Niebawem do tego wyjątkowego miejsca będziemy mogli zaprosić pierwszych gości.

Od kilku lat ostrołęczanie mogą korzystać także z drugiej sali Kina „Jantar”. Dzięki jej otwarciu niemal o połowę zwiększyła się liczba widzów ale i seansów, które możemy wyświetlać. Nie rezygnujemy też z kultury teatralnej.

Od dziewięciu lat organizujemy „Inqbator”, który gromadzi tysiące mieszkańców, podczas „Igły” oglądamy na scenie najlepszych młodych aktorów z całej Polski, a Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przez lata zdobył sobie ugruntowaną pozycję na kulturalnej mapie naszego kraju.

Powstały również nowe cykle, które samorząd wspiera dzięki dotacjom, np. Ostrołęckie „Operalia” czy „EtnoSakralia Kurpiowskie”. Każdego roku przeznaczamy na ten cel ok. 250 tys. złotych.